הסדנה של רביד שי

בניית כלי נגינה בהזמנה אישית

רביד שי - בונה כלי נגינה בהזמנה אישית

רביד שי בונה כינורות, גיטרות וכלי מיתר שונים: מנדולינות ,דולצימר, יוקללה, קשתות, לפי הזמנה כלים בעבודת-יד בשיטות מסורתיות, בשימוש בכלי עבודה אותנטיים ובחומרים ברמה הגבוהה ביותר, זאת ועוד נעשה בסטודיו קטן ואינטימי שנמצא ברחובות.

בין המודלים כינורות סטראדיווארי, גווארנרי, או גיטרות Les Paul של גיבסון, גיטרות קלאסיות מק'פרי, גיטרות אקוסטיות OM, דגמי מרטין וכלים נוספים…
כלי הנגינה בהזמנה אישית באים בעיצובים מקוריים של רביד, או מעוצבים כהעתק מדויק של דגמים מפורסמים, על פי דרישות הנגן.

כינורות וכלי קשת - Violins

בניית כינורות מהחומרים האיכותיים ביותר שניתן להשיג, בשיטות המסורתיות וב-100% עבודת-יד.
לרוב, הכינורות יבנו עם חזית מעץ ספרוס, גב, צדדים וצוואר מעץ מייפל גלי ופינגרבורד מאבוני, כל העצים ברמה הגבוהה ביותר. המודלים משתנים בהתאם לדרישת הלקוח וניתן להזמין העתקים של דגמי סטראדיווארי-Stradivarius או גווארנרי-Guarneri. תהליך הבנייה הוא תהליך ארוך ודקדקני. ניתן להזמין מידות לפי דרישה, לדוגמא צוואר צר/עבה ע"פ דרישות הנגן. הלכות בשימוש הן לכות על בסיס שמן או לקות על בסיס אלכוהול, שהן מיוחדות ומיוצרות על ידיי רביד. כלי העבודה מסורתיים, כמו אלה שהיו בשימוש בקרמונה מהמאה ה-17. מפסלות, מקצעות קטנים, מדדים וסכיני גילוף.

גיטרות אקוסטיות וקלאסיות

גיטרה אקוסטית מדגם OM. דגם זה מתאפיין בגוף קטן מסטנדרט ה-Dreadnought. קורות x-bracing מדורגות להשגת תגובת בסים חזקה. הגיטרה משדרת גם עוצמת ווליום יוצאת דופן וכמו כן דינאמיקה רחבה ביותר ללא "קימפרוס". עצים מהאיכות הגבוהה ביותר. לכה איכותית המורכבת משכבות ראשונות של שלק ומעליהן לכה ע"ב ניטרוצלולוסה, בגימור מאט ובצבע טבעי, ללא פיגמנט לקבלת מראה ייחודי בגווני העץ המקוריים.

בניית גיטרות חשמליות בעבודת יד

בניית גיטרות חשמליות בעיצוב מסורתי מסוים או לפי הזמנה, מהחומרים הטובים ביותר הנבחרים בקפידה ובהתאם לדרישות הנגן והכלי. 
כל התהליך בעבודת יד, שיטות מסורתיות ותשומת לב מלאה לפרטים הקטנים ביותר. רביד מגשים חלומות לנגנים המחפשים גיטרה שעוד לא קיימת מעבר לדמיון, וברמה שלא מתפשרת כלל על איכות הכלי לאורך כל התהליך.

מנדולינות

בניית מנדולינה בעיצוב מסורתי מסוים או לפי הזמנה, מהחומרים הטובים ביותר הנבחרים בקפידה ובהתאם לדרישות הנגן והכלי. 
כל התהליך בעבודת יד, שיטות מסורתיות ותשומת לב מלאה לפרטים הקטנים ביותר. רביד מגשים חלומות לנגנים המחפשים מנדולינה שעוד לא קיימת מעבר לדמיון, וברמה שלא מתפשרת כלל על איכות הכלי לאורך כל התהליך.

עוּד, בוזוקי וכלי מיתר שונים

בניית כלי מיתר אוריאנטלים, אקצנטרים, מסורתיים  בעיצוב מסורתי מסוים או לפי הזמנה, מהחומרים הטובים ביותר הנבחרים בקפידה ובהתאם לדרישות הנגן והכלי. 
כל התהליך בעבודת יד, שיטות מסורתיות ותשומת לב מלאה לפרטים הקטנים ביותר. רביד מגשים חלומות לנגנים המחפשים מנדולינה שעוד לא קיימת מעבר לדמיון, וברמה שלא מתפשרת כלל על איכות הכלי לאורך כל התהליך.

בניית קשתות בעבודת יד לכינורות, צ'לי וקונטרבס לפי הזמנה -הקשתות מיוצרות עבודת יד בתהליך מסורתי לפי שיטה צרפתית עתיקת יומין, בכלי עבודה מסורתיים, תהליך בניית הקשת הוא מיוחד וחשוב לבצע את כל הפעולות לפי סדר מסוים, כל שלב ושלב בבניה מתרכז בעוד פרט חשוב של הקשת, שבסופו של דבר יכריע את איכות הנגינה והצליל שהקשת תפיק.
לייצור הקשתות משתמש רביד רביד בעץ הפרנמבוקו – העץ מוגן ומגיע מברזיל הרחוקה ומאזור פרנם באמזון, זהו העץ היקר ביותר שיש, איכותו נמדדת במד ליצ'י שמודד את צפיפות העץ וקובע את מחירו, ישנם גוונים רבים. את הקשתות רביד מייצר במבנה אוקטגונאלי – מתומן, או עגול לפי בחירה.
כמו כן הפרוש מגיע מחלקי כסף או זהב באיכויות שונות לפי בחירה.
אני מקפיד על משקל של הקשת ושיער סוס איכותי ביותר שאני מייבא ממונגוליה או סיביר – שם נמצאים הסוסים בעלי הזנבות הלבנים האהובים על נגני הכינור.

שירותים נוספים

רביד שי - בונה כינורות וגיטרות חנות ומעבדה לכלי נגינה
תיקון, בניה ומכירה של גיטרות , כינורות , כלי מיתר , יבוא ושיווק אביזרי מוסיקה.

להזמנה צור קשר

התעניינת באחד מן המוצרים?
השאר פרטים ואחזור אלייך בהקדם.

דילוג לתוכן